RM06F9763CT
Mfr.Part #
RM06F9763CT
Description
RES SMD 976K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
976 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%